Agnieszka Radwańska Wimbledon

Autor: East News Agnieszka Radwańska Wimbledon

WTA Eastbourne: Agnieszka Radwańska odpadła w 2. rundzie turnieju

2017-06-29 14:45

Turniej w Eastbourne nie był dobrym prognostykiem dla kibiców Agnieszki Radwańskiej przed Wimbledonem. Polka już w 2. rundzie przegrała z Amerykanką Lauren Davis i pożegnała się z nadmorskim kurortem w Wielkiej Brytanii. Teraz czeka ją kilka dni przerwy przed rozpoczynającym się w lipcu Wimbledonem.

Z powodu pogody mecz rozgrywany był w niestandardowym systemie. Pierwszego seta rozpoczęto w środę. Wtedy obie panie rozegrały dziewięć gemów, w których lepsza okazała się Lauren Davis. Deszcz zmusił organizatorów do przesunięcia spotkania na czwartek. Przez chwilę wydawało się, że ta decyzja pomogła Radwańskiej, która przełamała rywalkę, ale później okazało się, że były to tylko mrzonki. Pierwszy set zakończył się tie-breakiem, w którym Lauren Davis pewnie zwyciężyła 7:1.

W drugiej partii Polka nie miała już ani sił, ani ochoty na walkę. Ze spuszczoną głową poruszała się po korcie, a jej rywalka biegała do każdej piłki i walczyła o każdy punkt. Amerykanka dwukrotnie przełamała "Isię", oddając jej jedynie jednego gema w drugiej partii. W całym meczu Davis zwyciężyła 2:0 i to ona zagra w kolejnej rundzie turnieju WTA w Eastbourne.

Agnieszka Radwańska - Lauren Davis 0:2 (6:7, 1:6)