Łukasz Teodorczyk, Anderlecht Bruksela

Łukasz Teodorczyk zdobył Superpuchar Belgii! Pomógł fatalny błąd bramkarza [WIDEO]

2017-07-23 23:18

Anderlecht Bruksela sięgnął po Superpuchar Belgii, pokonując Zulte Waregem 2:1. 85 minut gry zaliczył Łukasz Teodorczyk i choć Polakowi nie udało się pokonać bramkarza rywali, to za jego starania wdzięczni mu byli kibice, którzy skandowali: "Teo, Teo".

Znakomicie rozpoczęli sezon piłkarze Anderlechtu. W meczu o belgijski Superpuchar pokonali Zulte Waregem, choć łatwo nie mieli. Pierwsi bramkę zdobyli właśnie rywale mistrzów Belgii. To oni prowadzili po pierwszej połowie. Z pomocą Anderlechtowi przyszedł bramkarz Zulte. Kilkanaście sekund po przerwie popełnił fatalny błąd, który wykorzystał Sofiane Hanni. Całą sytuację możecie zobaczyć poniżej.

Anderlecht doprowadził do remisu, a w 58. minucie zdobył decydującego gola. Bramkę dającą brukselczykom puchar zdobył Adrien Trebel. Łukasz Teodorczyk opuścił boisko w 85. minucie bez zdobyczy bramkowej na swoim koncie. Jego gra spodobała się jednak kibicom, którzy żegnali go, skandując: "Teo, Teo".

Przypomnijmy, że reprezentant Polski został wykupiony przez Anderlecht z Dynama Kijów i według belgijskich mediów jest najlepiej opłacanym piłkarzem w historii klubu.